AAA

BBB

CCC

DDD

EEE

 

 

 

 

 

 Liberec (Czech Republic)

 +420 603 44 88 33

 info@psiskolafalco.cz
 

 

„... vychovávejte psa jako pes, ne jako člověk. A všechny jeho reakce opět posuzujte psíma očima, protože pes vnímá a vyhodnocuje svoje okolí a prožité situace jinak než člověk - protože je pes. Základem je SMEČKA, smečkové zákonitosti - hierarchie, ochrana mláďat, která se jako mláďata chovají a výstražné signály (zavrčení, stisknutí, kousnutí) vůči všem, kteří zákony smečky nedodržují...

     Není to o tom, že by psi určovali náš život. Ale chováme psovité šelmy, jakkoli domestikované, tak stále šelmy - a pokud je budeme vychovávat v jejich prostředí a jejich jazykem, bude to dobré. Pokud si je budeme neustále po člověčím snažit podřizovat, řežeme větev sami pod sebou. My nejsme vládci psů - to pouze oni jsou ochotni žít po našem boku...

     Nevnucují se nám a jsou schopni přežít i bez nás. Mohou žít S NÁMI nebo VEDLE NÁS. Můžeme tvořit jednu smečku nebo žít oddělené životy. Záleží na každém člověku, co si vybere - psi v tom mají jasno.“

 

Příjemně strávený čas na webu Vám přeje

Viktor Dostál - PSÍ ŠKOLA FALCO


... unikátní metoda přirozené komunikace se psy!

 

 Aktualizace 21.7.2024


Aktuality

Poradna - 1 nový dotaz/odpověď

 

 

 

Kdo jsem...

 

 

Obdivuji psy.
Obdivuji jejich inteligenci, sílu, houževnatost
a radost ze života.
Přál bych si být jako oni...

 

Přednášky

 

 

Protože o moje oblíbené téma „přirozené komunikace a života se psy“ je mezi majiteli pejsků velký zájem (za což jsem přirozeně velice rád:)), rozhodl jsem se jim dát další možnost (vedle psí školy, knihy, výcvikových servisů a soustředění...) seznámení s teoretickou i praktickou částí této problematiky - konkrétně formou přednáškových seminářů a prezentací.

 

Soustředění

 

 

Již hodně let se koná VÝCVIKOVÉ A RELAXAČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ FALCO - akce, která umožňuje všem zájemcům o přirozenou psí komunikaci si v praxi vyzkoušet a zjistit, o čem to vlastně všechno je... Pohled na početnou smečku psů a fenek nejrůznějších plemen a jejich vzájemnou komunikaci je něco, co se nedá popsat - musí se to zažít.

 

Výcvikový servis

 

 

Zdaleka ne každý problém lze vyřešit zodpovězením dotazu v Poradně, bez přímé práce s pejskem a jeho majitelem. A nic nenahradí praxi a sledování mé práce s pejskem „na vlastní oči“ - je to nejefektivnější metoda, jak se sám něco naučit. Proto existuje můj INDIVIDUÁLNÍ VÝCVIKOVÝ SERVIS FALCO, který je založen na principu přímé práce s klientem a jeho psem/psy.

 

Poradna

 

 

Na této stránce naleznete moji psí poradnu. Pomocí připraveného formuláře mi můžete posílat své dotazy a problémy z oblastí výchovy a výcviku, veteriny a dalších oblastí týkajících se psího života.

Všechny došlé dotazy a odpovědi na ně zde aktuálně uveřejňuji!

 

Výchova a výcvik

 

 

Na této stránce se budete setkávat s tématy týkajícími se výchovy a výcviku pejsků - co je dobře, co špatně, co s čím souvisí. Proč je základem vztahu výchova, nikoli výcvik. Čím svému pejskoví pomůžete a čím jsou lidé schopni svého i cizí pejsky dlouhodobě stresovat a mnohdy i velmi rychle a nenávratně zničit...

 

Člověk a pes

 

 

Vztah člověka a psa se vyvíjí po dlouhá staletí, někdy je pes zatracen, jindy ctěn a uznáván jako nejlepší přítel člověka. Mezi lidmi se udržuje také mnoho psích pověr a fám. Proto zde publikuji své články a úvahy na téma člověk versus pes a snažím se pomoci lidskopsímu soužití. Dovolím si parafrázovat jedno známé rčení:
"Pes je nejlepší přítel člověka - ne jeho nejhorší nepřítel."

 

Bastien

 

 

Pyrenejský horský pes
(Arrow Dusty z Malenických pastvin)

* 9. 5. 2023

M: Pontoise du Massif de l'Esterel
O: Dusty Babylon Bohemia

 

Gardien

 

 

Pyrenejský horský pes
(Norton Dogmania)

* 30. 9. 2011
† 25. 6. 2023

M: Charlize Dogmania
O: Illinois  Dogmania

 

Shadow

 

 

Západosibiřská lajka
(Batman Mutara)


* 29. 08. 2001
† 7. 10. 2011
M: Anna Hvězda Sibiře
O: Asyr z Leknínové Slati

 

Dino

 

 

Zlatý retrívr
(Art z Čelákovic)


* 1. 05. 1997
† 7. 12. 2008
M: Gala z Otické Horky
O: Adar Gold Rebecca

 

Moje knihy

 

 

Na této stránce máte možnost objednat si moje vydané knihy - stačí vyplnit a zkopírovat příslušný objednávkový formulář a zaslat jej mailem na uvedenou emailovou adresu.

Poznámka: publikace jsou díky průběžným dotiskům stále dostupné.

 

Mobilní aplikace

 

 

Moderní technologie mohou být přínosné i pro majitele pejsků. V dnešní době jsou již velmi rozšířené a lehce dostupné tzv. chytré telefony (smartphony), které umožňují provozovat aplikace šité na míru. Mobilní telefony se správnými aplikacemi jsou navíc velmi šikovné v běžném venkovním terénu, tedy prostředí, kde se se svými pejsky tak často pohybujeme. Stačí mobil vytáhnout, spustit konkrétní aplikaci a velmi rychle zjistit potřebnou informaci nebo si ve volné chvíli přečíst článek...

„Aplikace pro vás a vaše pejsky...“

 

Psí stránky Falco

 

 

Aplikace pro vás a vaše pejsky - uživatelsky přívětivý a vysoce komfortní zdroj relevantních psích informací plus identifikační/veterinární zápisník a hlídač termínů pro vaše pejsky vždy při ruce. Jednodušší už to být nemůže;)

 

Falco Dog Rescue

 

 

FALCO DOG RESCUE - unikátní BEZPLATNÝ systém pro sdílené nahlášení pohřešovaných nebo nalezených neznámých psů, nabídku pejska k adopci, nahlášení výskytu otrávené návnady, urgentní požadavek na kojnou fenu nebo psího dárce krve... aplikace s důrazem na rychlost přenosu nových událostí a informací... aplikace s důrazem na bezpečnost a soukromí...

Dostáváte do svých rukou velmi mocný nástroj, který je unikátní z hlediska potenciálního pokrytí cílové skupiny, disponuje intuitivním rozhraním, rychlosti sdílení událostí a přesnosti identifikace... dávám jej bezplatně k dispozici jako další formu mé pomoci pejskům. Vyžaduje jediné - zapojení všech uživatelů, kteří tuto aplikaci budou mít nainstalovanou pasivně a mohou pak pomoci jiným nebo ji využijí aktivně v případě, kdy budou sami potřebovat pomoc...

 

„Boj. plemena“

 

 

Část nadpisu dávám do uvozovek záměrně, abychom si hned na začátku ujasnili fakt, že tento termín je vytvořen uměle a nemá z biologického hlediska žádné opodstatnění. Bojoví psi byli používáni před mnoha sty lety např. ve starém Římě (jednalo se o molosoidní plemena), ale dnes nic takového neexistuje. Jsou skupiny plemen loveckých, pasteveckých a dalších, ale v odborné kynologii nenaleznete plemeno bojové...

 

O psech...

 

 

Vztah člověka a psa velmi dobře vystihují mnohé citáty slavných i méně slavných osob. Jsou hezké a často nutí i k zamyšlení, nemyslíte?

Znáte Deset proseb jednoho psa?

Znáte psí verzi stvoření světa?

 

Psí příběhy

 

 

Psi mají stejně zajímavé životní osudy jako lidé. I oni musí často překonat období zlé, bohaté na špatné zacházení a chudé na opravdové radosti, než se dostanou k někomu, kdo si jejich psí lásky dokáže vážit. O jejich silném charakteru svědčí to, že je v drtivé většině případů nezlomí ani řetězy a kotce a stále si v sobě uchovají kladný vztah k člověku. O jejich osobnosti svědčí i to, že svého majitele vždy nějakým způsobem změní - a to k lepšímu.

 

Fotogalerie

 

 

Mnoho publikací uveřejňuje fotomateriál pouze určitého rázu plemene, ale vždyť to známe všichni - každý pes vypadá jinak.

Protože zde nechci vytvořit pouze další z mnoha psích atlasů, rozhodl jsem se pojmout tuto záležitost poněkud netradičně:

Fotografický materiál dodáváte Vy, čtenáři PSÍCH STRÁNEK FALCO...

 

Veterinární péče

 

 

Péče o zdraví a optimální kondici Vašeho pejska Vás bude provázet po celý jeho život...

· pravidelná očkování (kombinace, vzteklina, infekční kašel)
· pravidelná preventivní odčervení
· preventivní prohlídky (půlroční, roční)
· aplikace vitamínových přípravků
· aplikace prostředků proti vnějším parazitům (blechy, klíšťata)

 

Retrofotky

 

 

Když jsem prolistoval svoje stará psí alba, uvědomil jsem si, že první fotky jsou někde z roku 1997, několik desetiletí zpátky. Dýchla z nich na mě nostalgie, staré vzpomínky. Představují svým způsobem dokumentaci počátku - počátku mého nového života, jeho smyslu a cíle...

 

Hudební relax

 

 

V této rubrice vás zavedu do trochu jiného světa - do světa hudby, světa, který má k tomu psímu (ač se to na první pohled nezdá) velmi blízko.

 

Psí fotostudio

 

 

Pejsci jsou nádherní a jejich oduševnělou krásu stojí za to zvěčnit... Rád dělám snímky, z nichž je zřetelná nejen jejich krása, ale i jejich inteligence, temperament nebo naopak rozvaha a klid. Rozhodl jsem se s vámi o ně podělit - na této stránce budu postupně uveřejňovat svoje psí fotografie.

 

Ochrana osobních údajů

 

 

Na této stránce naleznete informace o zpracování osobních údajů návštěvníků tohoto webu.

 

Aktuality

 

 

Jak už název této rubriky napovídá, najdete zde deník aktualizací a upoutávky na připravované akce...

 

 

Věnováno věčné památce mých úžasných psích parťáků Dinečka a Šedýska...

 

::: PUBLIKOVÁNÍ NEBO JAKÉKOLIV JINÉ FORMY DALŠÍHO ŠÍŘENÍ OBSAHU TOHOTO WEBU JE STRIKTNĚ ZAKÁZÁNO! :::

Obsah webu je chráněn autorským zákonem ČR a v případě jeho porušení bude využito všech zákonných prostředků k postihu plagiátora.

 


Copyright © 2000-2024 Viktor Dostál - Psí škola FALCO
All Rights Reserved/Všechna práva vyhrazena.
WWW stránky založeny 20.10.2000